Úvodem
Tento web a zde prezentovaná Reciproční fyzika nejsou vědeckým pojednáním. Jde o model fyziky, který se snaží jednoduše a srozumitelně ukázat, jak může fungovat příroda a vesmír, pokud přijmeme určité matematické a přírodní zákony a jejich vzájemné souvislosti.
vědecká zjištění lze vyjádřit matematickými vzorci a zákonitostmi -Albert Einstein
Tyto zákony, známé jako "Einsteinovy teze," tvoří základ mnoha technologických metod. Inženýři je používali dokonce ještě před tím, než je Einstein formálně definoval.
Přesto nejsou Einsteinovy teorie ve vědecké komunitě přijímány bez výhrad. Existuje mnoho hypotéz, které poukazují na možné rozpory mezi těmito tezemi a jinými vědeckými teoriemi, avšak žádná z těchto hypotéz nebyla jednoznačně prokázána.
Dnešní věda dokáže zpochybnit téměř cokoliv, včetně Einsteinových teorií. Na druhou stranu, technologicko-inženýrské metody se na těchto tezích zakládají a používají je jako základní kámen pro vývoj techniky a konstrukci světa.
Filozoficky řečeno:
připouští-li dnešní věda "víru v nesprávnost Einsteinových tezí", pak musíme také připustit technologicko-inženýrskými metodami víru v jejich správnost.
Je důležité si uvědomit, že ani jednu z těchto možností nelze definitivně dokázat, a věda nemusí vždy přijmout důkazy podporující platnost Einsteinových tezí.
V následujícím textu se proto podíváme na některé rozdíly mezi vědeckými a technologickými přístupy.